Codziennie do naszego organizmu przedostaje się wiele toksyn. Przyjmujemy je z pokarmem i piciem czy wdychamy wraz ze spalinami. Ciężko jest od nich uciec, a dodatkowo źle wpływają one na pracę całego ciała. Jednak skuteczna detoksykacja organizmu może pomóc w oczyszczeniu go ze szkodliwych substancji.

Oczyszczenie organizmu z toksyn – zalety

Ciało, w którym zalegają toksyny gorzej pracuje, a nawet jest bardziej podatne na powstawanie chorób. Na przykład ołów może doprowadzić do uszkodzenia mózgu. Odtruwanie organizmu jest również dobrym sposobem, aby pozbyć się problemów z trawieniem, kłopotów skórnych czy zmniejszyć zmęczenie. Zanieczyszczenia działają, jak śmieci, które przeszkadzają w prawidłowym funkcjonowaniu ciała. Oczyszczenie organizmu z toksyn może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia, ale również wyglądu zewnętrznego, np. pomaga w utracie wagi.

Detoksykacja organizmu – zdrowe nawyki

Codzienna profilaktyka, która ma chronić organizm przed toksynami, składa się z kilku stałych punktów. Oto podstawowe zasady, które zmniejszą ilość szkodliwych substancji w ciele:

  • Pij dużo wody – woda wypłukuje toksyny a dodatkowo pomaga uciszyć głód, dzięki czemu łatwiej jest regulować wagę
  • Wyeliminuj nadmiar soli z pożywienia – niewielka ilość soli jest potrzebna dla prawidłowego funkcjonowania ciała. Natomiast, kiedy przyjmujemy jej zbyt dużo, wówczas detoksykacja organizmu jest utrudniona.
  • Jedz dużo warzyw i owoców – staraj się wybierać te z ekologicznych upraw, aby zmniejszyć ryzyko przedostania się do organizmu metali ciężkich. Oczyszczenie organizmu szczególnie wspomaga kapusta, brokuły, kalafior, cytryna czy granat.

Detoksykacja organizmu – głodówka

Organizm sam nie potrafi samodzielnie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, dlatego trzeba mu pomóc. Usuwanie szkodliwych substancji przyspiesza dieta oczyszczająca organizm z toksyn. Jednym z jej odmian jest głodówka. Ma ona tyle samo zwolenników, co przeciwników. Opiera się na założeniu, że organizm pozbawiony nowego pożywienia, sięgnie po zmagazynowane zapasy. Dzięki temu spali cukry, a następnie sięgnie do tkanki tłuszczowej, w której odkłada się wiele toksyn i w ten sposób oczyści organizm. Głodówka jest jednak bardzo osłabiająca dla ciała, dlatego jeśli ktoś chce się na nią decydować, powinien robić to pod nadzorem lekarza.

Detoksykacja organizmu dieta

Zdecydowanie bezpieczniej jest wykorzystać do detoksykacji organizmu dietę.

  • Po przebudzeniu wypij filiżankę zielonej herbaty, ewentualnie ciepłą wodę z rozpuszczonym miodem i wyciśniętą cytryną
  • Po 2 godzinach zjedz jajko na twardo
  • W takich samych odstępach czasu zaserwuj sobie 150 g chudego, białego twarogu a następnie 200 g gotowanego mięsa, najlepiej drobiu
  • Około 15 jest czas na witaminy: zjedz 200 g owoców
  • Po dwóch godzinach ponownie zjedz jajko na twardo, a dzień zakończ szklanką soku pomidorowego.

Takie tygodniowe odtruwanie organizmu poprawi funkcjonowanie ciała i ogólne samopoczucie. Na co dzień warto stosować kilka zdrowych nawyków, które zmniejszą ryzyko zalegania zanieczyszczeń w ciele.

Share.

Leave A Reply